Grupa rekonstrukcyjna

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Zakłady Południowe” jest jedną z sekcji MKS „Ur”.
Odtwarzamy sylwetkę żołnierza polskiego z końca lat 30 i okresu Kampanii Polskiej 1939.
Celem naszym jest propagowanie historii WP poprzez min. udział w uroczystościach miejskich, rekonstrukcjach historycznych, wystawach, lekcjach historii itp.
Cały czas szukamy sponsorów. Przy ich pomocy sukcesywnie będziemy gromadzić potrzebne wyposażenie i uzbrojenie.
Dzięki wsparciu Pana Prezydenta Stalowej Woli i UM mamy materiał na uszycie kilkunastu kompletów umundurowania. Bardzo DZIĘKUJEMY!!
Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy posiadają jakieś elementy wyposażenia lub umundurowania WP z okresu do 1939 roku o przekazanie ich i wsparcie w ten sposób naszego wyposażenia. Wiele z nich jak np: chlebaki, tornistry, manierki, było w użyciu turystycznym do lat 70. Teraz zalegają komórki czy piwnice, a nam są bardzo potrzebne. Zostaną one wykorzystane w rekonstrukcji lub wystawach, które będziemy organizować.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wstępowania w nasze szeregi.
Kontakt i szczegółowe informacje- Jerzy Pawełek 602 860 110

GRH „Zakłady Południowe” ogłasza nabór chętnych do wstąpienia w nasze szeregi. Jeżeli interesujesz się historią WP do 1939 roku to miejsce idealne dla Ciebie. Nie obawiaj się wydatków, pokryjesz tylko część kosztów umundurowania i ekwipunku. Wstępując do GRH stajesz się także członkiem Klubu „Ur”. A to daje wiele innych możliwości rozwijania swych pasji. Kontakt na fb lub 602 860 110